Geoblog.pl    radek    Podróże    ...jaka piękna tragedia!    Gdynia-Lwów
2006

Gdynia-Lwów

Ukraina
Ukraina, Lvyv

DZIEŃ I
Gdynia-Lwów

Wyruszamy pośpiechem z Gdyni do Przemyśla via Lublin o 21.51. Po drodze okazuje się, że w naszym wagonie nie działają hamulce. Po bezowocnych próbach naprawy zadecydowano, że nasz dotychczas ostatni wagon, przestawią gdzieś w środek, żebyśmy na jakimś zakręcie nie wypadli z torów ;-) Także już na początku straciliśmy trochę czasu. Następne opóźnienia wynikały już z powolnej jazdy pociągu, gdyż w tym okresie słońce ładnie przygrzewało a tory ładnie się wyginały. W ten sposób w Lublinie jesteśmy o 7.50, zamiast o 6.30 i nasz pociąg na który mieliśmy się przesiąść już odjechał. Jedziemy więc dalej do Łańcuta, gdzie czekamy godzinę i o 12.10 mamy połączenie do Przemyśla. W Przemyślu jesteśmy o 13.28, wymieniamy złotówki na hrywny i robimy małe zakupy. Przed 14.00 jedziemy busem do Medyki (ok. 20 min). Na granicy, o dziwo, nie ma zbytniego tłoku i szybko przechodzimy na drugą stronę. Przestawiamy zegarki 1h do przodu. Chwilę czekamy na marszrutkę do Lwowa. Po 1h 40min jazdy w totalnym ścisku jesteśmy na miejscu. Na dworcu zostawiamy plecaki w przechowalni bagażu i od 19.10 do 20.50 szwędamy się po Lwowie (tramwaje do centrum "1" i "9"). Z informacji dostępnych w internecie, dowiedzieliśmy się że trzeba wziąć ze sobą w góry fajki dla pasterzy owiec, w zamian za odganianie swoich groźnych psów. Zatem przed odjazdem pociągu kupujemy jeszcze 5 paczek L&M. Pociąg przyjeżdża o 22.24, udaje się nam zająć dwa łóżka. Jedziemy do Czerniowic w pobliże granicy z Rumunią. Obok nas jedzie tam też grupa Polaków, tylko o dziwo oni jadą tam do pracy! Jakaś polska firma przenosi do Czerniowic swoją fabrykę i oni będą ją tam stawiać. Ponoć zarobią na tym konkretny pieniądz. Ruszamy planowo o 22.56 i za chwilę uderzamy w kimę.

Wydatki:

- bilet na pośpiech Gdynia - Przemyśl - 77 zł